?
  • Adwokat
  • Biuro rachunkowe
  • Doradca podatkowy
  • Kancelaria prawna
  • Księgowość
  • Notariusz
  • Prawnik
  • Radca prawny
  • Urząd Skarbowy
Gdzie?

Dr Mariusz Olężałek

 

5.0/52 Opinie
Kancelaria doktora Mariusza Olężałek świadczy usługi związane z szeroko rozumianym prawem karnym (prawem karnym materialnym, prawem karnym międzynarodowym i postępowaniem w sprawach karnych ze stosunków międzynarodowych, prawem karnym skarbowym, prawem wykroczeń, prawem karnym wykonawczym), cywilnym, spadkowym, rodzinnym i opiekuńczym oraz z zakresu prawa autorskiego, prasowego i prawa pracy. Kancelaria specjalizuje się również w sporządzaniu opinii prawnych.

Kontakt

O nas

Adwokat Mariusz Olężałek jest doktorem nauk prawnych (o podwójnej specjalności – prawo karne i postępowanie karne), a także Prodziekanem kierunku Prawo (jednolitych studiów magisterskich o profilu praktycznym) w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Specjalista z zakresu prawa karnego wewnętrznego i międzynarodowego, prawa karnego procesowego oraz materialnego i procesowego prawa o wykroczeniach, a także zagadnień prawa karnego skarbowego związanych z zasadami odpowiedzialności za tzw. przestępstwa skarbowe, jak również praw człowieka i organizacji oraz zasad funkcjonowania krajowych i pozakrajowych organów ochrony prawnej oraz korporacji.

Jest autorem m.in. “Metodyki pracy adwokata i radcy prawnego w sprawach przestępstw oraz wykroczeń drogowych”, która na ponad 800 stronach zawiera praktyczne wskazówki karnoprawne, procesowe i kryminalistyczne dotyczące wypadków oraz kolizji komunikacyjnych, prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, a także kompleksowe omówienie problematyki zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym (szerzej na jej temat – zob.: https://www.ksiegarnia.beck.pl/16797-metodyka-pracy-adwokata-i-radcy-prawnego-w-sprawach-przestepstw-oraz-wykroczen-drogowych-mariusz-olezalek).

Praktyką prawniczą zajmuje się od 2008 r. Ukończył Kurs Podstawowy z zakresu mediacji, szkolenie z zakresu psychologicznych aspektów kontaktów interpersonalnych, szkolenie świadomościowe o niepełnosprawności dla Kadry Uczelni Wyższych oraz odbył szkolenie z aktywnych metod nauczania. Uczestnik ponad 40 konferencji naukowych (polskich i międzynarodowych). Członek m.in. Towarzystwa Naukowego Prawa Karnego działającego przy Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk (zrzeszającegoobecnie ponad 160 osób w Polsce).

Marki i specjalizacje

Sporządzanie pism procesowych, udzielanie porad prawnych, reprezentowanie klientów w rozprawach i posiedzeniach sądowych, a także przed organami ścigania (jak np. w prokuraturze czy w CBŚ) oraz innymi instytucjami.

Produkty i usługi

Prawo karne, prawo karne międzynarodowe, prawo karne wykonawcze, prawo wykroczeń, prawo karne skarbowe, prawo cywilne, prawo spadkowe, prawo rodzinne i opiekuńcze, prawo nieletnich, prawo prasowe, prawo mediów, prawo autorskie, prawo pracy, sporządzanie opinii prawnych.

Zasięg działania

Nasza firma świadczy usługi , m.in. na obszarze wymienionych miejscowości: Rawa Mazowiecka., Zduńska Wola, Piotrków Trybunalski, Łęczyca, Łódź, Opoczno, Wieluń, Skierniewice, Brzeziny, Bełchatów

2 Recenzja dla Dr Mariusz Olężałek

Uratował
5.0

Dr Mariusz Olężałek wyciągnął mnie ze sporych opałów. Przyznaję byłem głupi, ale jednak areszt domowy w porównaniu z zakładem karnym to dla mnie duża różnica. Teraz tylko noszę dziwną bransoletkę na nodze…

Czy ta opinia była przydatna? Lubię to 0 Przydatne 0 Super 0
Świetna obsługa prawna
5.0

Wykształcony mecenas z dużą dozą doświadczenia i empatii. Dziękuję za pomoc w sprawie i doprowadzenie oprawcy do poniesienia odpowiedzialności za swoje czyny.

Czy ta opinia była przydatna? Lubię to 0 Przydatne 0 Super 0

Napisz opinię

Twoja ocena
angry
crying
sleeping
smily
cool
Przeglądaj

Twoja opinia powinna składać się z conajmniej dwóch zdań.